MICHAELA

25.05.2010 09:00

Jmenuji se Michaela a je mi 16 let. Studuji pátým rokem na Gymnáziu v Duchcově. Na základní školu v Oseku jsem chodila pět let.

 

Mám jednu sestru. Jmenuje se Věra a je jí 19 let.

 

Moji rodiče jsou oba vysokoškoláci, oba vystudovali vysokou školu ekonomickou, takže jsou to inženýři. Oba pracují v tomto oboru. Můj otec pracuje jako vedoucí účetní v jedné firmě v Podbořanech, což je sice trošku dál, ale jemu to tak vyhovuje. Je to italská firma, a proto v práci mluví anglicky. Moje matka je předsedkyní družstva a zároveň ekonomkou ve firmě Drutep v Teplicích.

 

Žiji tedy s rodiči a sestrou a naším kocourem. Jmenuje se Miky a nedávno mu byly tři roky.

 

Ačkoliv pocházím z Česka, velká část mé rodina žije na Slovensku. Můj otec je poloviční Slovák, jeho otec byl Slovák, matka Češka. Naše rodina také pochází z Německa, Itálie a Maďarska. Naše přijmení ale pochází z Francie.

 

Po dokončení střední školy bych ráda pokračovala ve studiu na vysoké škole. Nejraději bych se věnovala studiu cizích jazyků, a to angličtiny. Chtěla bych být překladatelkou a proto jsem si vybrala Karlovu univerzitu, konkrétně Ústav translatologie, což je jediná vysoká škola zabývající se překladatelstvím a tlumočnictvím v Česku.

 

Kvůli studiu na této škole plánuji odjet do Anglie a USA kvůli zdokonalení a získání nějaké praxe v tomto oboru.

 

Vzhledem k tomu, že studium v Praze je pro mě překážkou, uvažuji ještě o studiu na Univerzitě J. E.Purkyně. Pokud bych nedostala příležitost v tomto oboru, ráda bych studovala anglickou literaturu.

 

Vždy mě bavilo psaní a vzhledem k tomu, že mi žádná vysoká škola neumožňuje jeho studium, plánuju studium žurnalistiky.

 

Již odmala hraji na hudební nástroje, nejdříve jsem hrála na flétnu, a teď na klavír.

 

Mezi mé největší záliby patří angličtina. Používám ji každý den při komunikaci s lidmi z celého světa. Nejen že mě to baví, ale navíc používání angličtiny každý den vede ke zdokonalení. Jestliže má někdo mezery v jazycích, měl by ho používá každý den.

 

Kromě psaní ještě ráda čtu knížky. V poslední době jsem si oblíbila knížky od Jane Austenové, které asi čte málo lidí v mém věku, ale přečíst by je podle mě měl každý.

 

Ráda cestuji. Chtěla bych se někdy podívat do Irska, Skotska, znovu do Anglie a Itálie, Austrálie, Ameriky. V Americe mě láká především New York. Neplánuji tam bydlet, ale na nějakou dobu bych se tam určitě ráda zdržela.

—————

Zpět